2 Kasım 2013 Cumartesi

Gazete yazıları


Sizde benim gibi misiniz, beğendiğiniz yazıları biriktirir misiniz?
 Kendimi bildim bileli kitaplardan beğendiğimi cümlelerin
Bir kenara not alırım. Ne kadarını muhafaza etmişimdir o tartışılır.   Gazete yada dergilerden 
Beğendiğim yazıları da  keser biriktiririm. Muharrem ayına girmek üzereyiz, bir yazi koymuştum kenara bir bakayım dedim. Muharem ile alakalı olmasa da benim çoktan unuttuğum pek çok yazıya ulaştım. 
Ev 6 kişiye biraz dar geldiği için neyi nereye koymuş olduğumu hatırlamıyorum. Biraz döktüm sağı solu, bir kısmına ulaştım.


Bir zamanlar Senai Demirci'ye takmıştım onu hatırladım. Gazetede ki beğendiğim yazıları biriktirmişim. Zamaneye sözler diye kitap çıkarsa benim almama gerek kalmaz çünkü tüm yazılarını biriktirmişim. 
Ali Ural'ı da severek takip ederim. Kitaplarını pek hızlı okuduğum söylenemez. Denemeleri biraz ağır. Bir gün de bir yazı okuyup sindirmeyi beklemeli bir sonraki yazı okunabilsin. 


Bir ara bugün gazetesi haftalık olarak Elif Korkmazer'in yemek tariflerini veriyordu. Daha sonra günlük olarak gazetede yayınlanmaya başladı. Bir ara biriktiriyordum. Düzensiz olunca tarif istesemde bulamıyorum diye biriktirmeyi bıraktım. biriktirdiklerimin bir kısmını da çorbalar, tatlılar,börekler, dolmalar... diye gruplandırdım. 
Yinede dağınık o yüzden tarif bakmıyorum/bakamıyorum.  Bir ara star gazetesi Büyük Doğu dergisini veriyordu. Almaya niyetlenmiş ama tamamlanmamış bir şekilde duruyor.


Sıra dışı tatil rotası imiş :) İstanbul da her yeri gezip bitirmişiz gibi. 
Uzun zamandır Atatürk Arboretum'una gitmek için plan yapıyor ama gitmiyoruz. 
İlk yakınları gezeyim daha sonra yurt dışlarına açılırım. 

Benim kıyımda köşemde biriktirdiğim yazılar bunlardan ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 

Yemek tarifleri, tarih yazıları, gündem yorumları, gezilecek mekanlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyi biriktiririm. 

Tam bir çöpçüyüm, bulduğumu biriktirmişim :)

Her şeyimi ortaya saçmadan en iyisi burada bırakayım. 
Esenkalın. 

5 yorum:

 1. Evettt bende biriktirenlerdenim. :) bir kutum var içinde sevdiğim yazarların köşe yazılarını saklıyorum.
  Ayrıca tiyatro, sinema ve etkinlik biletlerini de saklarım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tiyatro, sinema, müze ve ilk defa gittiğim şehrin yolculuk biletlerini bende saklarim. Biraz çöpcümiyiz ne :)

   Sil
 2. Ben eskiden böyle biriktirirdim ama benimkiler genellikle ya tarihi yerler ve olaylar, ya ilginç kitaplar, ya yaza röportajları ya da ilgi çeken anlatımlar olurdu. Hiçbir köşe yazarının yazısını saklamadım ama. Köşe yazılarını okumayı pek sevmiyorum sanırsam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarihi yer ve olayları bende saklarım. Gittiğim şehirlerin tanıtım broşürleri, haritalar falan hep saklarim. Röportaj saklamadim galiba, bundan sonra saklarım artık :)

   Sil
 3. bende biriktirirm sevdiğim yazıları, cümleleri, hatta okurken kitabın kenarına yazarım bazen o cümle için hissettiklerimi, ama biriktirmek zor geliyor artık yer sıkıntısı ve düzenli olamayışım nedeniyle, birde bilgisayara, telefona not alma alışkanlığı edindim son dönemde, yer açısından iyi ama hissedilebilirlik açısından zayıf bir yaklaşım.

  YanıtlaSil

Sizden alalım bir fikir....