7 Haziran 2016 Salı

8. Kadıköy dergi fuarında kalanlar

Haydarpaşa garina gitmeyeli yıllar oluyor. Menekşe abla fuardan bahsedince "olur, gideriz" demiş bulundum. Gitmeden öncede ben kitap alamayacağım sadece garı göreceğim dedim. Sonuç; ben gittim tüm peronları gezdim, menekse abla ve küçük ablam her buldukları yerde oturdular. Abartılız 5 saat yürümüşüz. 
Onca saat yurudukte ne gördük?
Hiç. 
Garın içi ve merdivenleri kapalı idi.
Bizde tren ve peronlar ile yetindik.
Ablamla çılgın pozlar verdik. Menekşe abla da mecbur bizi idare etti :)
 Neler mi çekmişiz?

       

 


               


Gar binasının etrafına gar tarihi hakkinda bilgilendirici yazılar asmışlar, sadece onun için gidilebilir. Günü bitirip eve döndük. 
Kitap alıp almadığını merak eden olursa sadece yeğenime aldım. 


Iki gündür kartlara bakıp tahminlerde bulunmaya çalışıyoruz ama nafile. Haysl gücü kalmamış :(

Ben gidip biraz uyuyayım. Belki rüyama deyimlerde bilmediğim resimler gelir :)
 Esenkalım. 


6 yorum:

 1. İçinin açık olmasını ben de çok isterdim :)) Ama ben fuarı yayınevleri olarak çok beğendim, istediğim tüm yayınlar gelmişti. Gelecek senelerde de gitmeyi planladığım bir etkinlik oldu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Garı artık tabiattan sonra görürüz :) Avrupa yakasında oturan biri olarak Beyazıt kitap fuarı ve Beyoğlu sahaflar festivaline gitmeyi tercih ediyorum. Tek vasita ile pratik oluyor.

   Sil
 2. ay ben de ilk gün iki defa gittim. kitap almadım. trenlere bindim yaa. bi dee iki tren arasıları çektim. seneye de olur işallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelenlerin çoğu trenlerle hatıra çekilmeye gelmişti zaten :) kitap merakımız olsa hangi yayın evi, hangi yazar gelmişti diye yapardık :)

   Sil

Sizden alalım bir fikir....